Які бувають форми нігтів?

Які бувають форми нігтів?

Одним із найважливіших етапів створення бездоганного манікюру є вибір форми нігтів. Здавалося б, визначитися з геометрією легко – потрібно лише обпиляти чи наростити вільні кінчики по шаблону, який подобається. Та досвідчені майстри нейл-арту використовують цілу систему знань і технологій, щоб надати пальчикам елегантного вигляду. Щоб відкрити професійні таємниці й дізнатися, якими бувають форми нігтів, читайте далі.

 1. Яку форму нігтів вибрати?

Як і в будь-якому іншому напрямі образотворчого мистецтва, значну роль у манікюрному дизайні відіграє симетрія та гармонія. На них потрібно орієнтуватися не тільки під час нанесення узорів, а й раніше, на етапі підготовки до фарбування. За загальним правилом, при виборі форми вільного краю нігтів враховують їх індивідуальні особливості – довжину, паралельність бокових стінок, вигин арки кутикули.

якими бувають форми нігтів

В ідеалі так звана “лінія усмішки” (білий край на кінчиках) повинна дзеркально відображати основу нігтьового ложа, хоча це правило нерідко порушується. Якщо бокові частини зроговілого шару паралельні, форму можна обрати будь-яку. При трапецієвидному розширенні боків, зріз переважно роблять квадратним, тоді як для бочкоподібних “дужок” більше підходить овал.

Стандартні види форми нігтів це:

 • квадрат;
 • м’який квадрат з округленими кутами;
 • класичний овал;
 • мигдалевидний овал;
 • загострений стилет;
 • скошений край.

таблиця про форми нігтів

Екзотичні варіанти манікюру:

форма нігтів пайп

 • пайп (англ. pipe – “трубка”) – як правило, у такому форматі виконують нарощення, в результаті вільний край є дуже видовженим та збоку нагадує розрізану упоперек трубочку;

форма нігтів ейдж

 • ейдж (англ. edge – “грань”, “лезо”) – це варіант нарощення, при якому уздовж центральної частини нігтя формується виражений залом під кутом 90 градусів. Такий ромбовидний дизайн вражає своєю незвичністю, а зробити його бездоганним під силу тільки висококваліфікованим майстрам;

балерина - це форма нігтів

 • балерина є проміжною формою між овалом, стилетом і квадратом – до зовнішнього краю ніготь дещо звужується, ніби його планували загострювати, але кінчик обрізується по прямій лінії, завдяки чому манікюр виглядає стримано й сучасно.
 1. Як надати нігтям правильної форми?

Охайність нігтів значною мірою залежить від того, наскільки правильно їх підпилюють. У цьому відповідальному процесі існують певні правила, яких слід дотримуватися, а саме:

 • пилочку під час роботи необхідно тримати перпендикулярно до нігтя – так край по товщині буде сточуватися рівномірно;
 • щоб запобігти розшарування нігтьової пластини, рухи пилочкою важливо здійснювати тільки в одному напрямку, уникаючи тертя по схемі вперед-назад;
 • при заточуванні вільного краю у будь-яку із геометричних форм, спочатку ніготь приводиться до квадрату, а вже потім плавно заокруглюється по боках;
 • якщо планується овальна форма нігтів, закруглення повинне починатися не від точки, де починається вільний край, а з певним відступом, який залежить від довжини нігтя – так, щоб в овал можна було уявно вписати правильний прямокутник;
 • для того, аби після обточування викривлений в ту чи іншу сторону ніготь став симетричним, пилочку потрібно тримати перпендикулярно не до кутикули, а до уявної лінії, проведеної вздовж першої (найближчої до долоні) фаланги пальця.

 1. Ідеї манікюру для різних форм нігтів

Після того, коли ідеальна форма нігтів досягнута, настає час фарбувати їх лаком та прикрашати. Підкреслити акуратну геометрію найкраще допоможе однотонне покриття або стриманий френч. Якщо ж потрібен більш ефектний манікюр, завжди можна поєднати в одну композицію декілька технік, зіграти на контрастах або використати додаткові елементи – блискітки, наклейки, фольгу, узори тощо.

Манікюр на овальні нігті

Манікюр на овальні нігті дозволяється оформляти будь-яким способом. Це універсальний варіант, який однаково добре комбінується як з графічними лініями, так і з різноманітними завитками, рослинними орнаментами, сяючими вставками.

Манікюр на квадратні нігті

Манікюр на квадратні нігті, як правило, декорується доволі стримано. Плавні малюнки пом’якшують їх чітку форму, додаючи жіночності власниці такого нейл-арту, геометричні ж роблять образ більш зібраним.

Манікюр на гострі нігті

Манікюр на гострі нігті в сучасній моді помітно відрізняється від яскравих нарощених стилетів зразка 2000-х років. Раніше на піку популярності були довгі прозорі кінчики з вкрапленнями квітів, кольорового бісеру, стразів. Тепер загострений манікюр виглядає благородніше – використовуються матові лаки, металлік, мармуровий ефект, тобто ставка робиться на фактури й спокійні кольори, а не на велику кількість сяючих прикрас.

Ознайомившись із тим, які бувають форми нігтів та які варіанти дизайну до них підходять, Ви легко зможете підібрати оптимальний нейл-арт для будь-якого випадку. Використовуйте представлені в даній статті ідеї, фото й поради, щоб  манікюр завжди виглядав неперевершено, а руки залишалися ніжними і доглянутими.

The following two tabs change content below.
Nails Blog

Nails Blog

Ідеї манікюру: ідеї дизайну нігтів, малюнки на нігтях
Nails Blog

Останній пост Nails Blog (дивитись все)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *