Художній манікюр

Художній манікюр

Що таке художній манікюр? Чим він відрізняється від звичайного і чи варто експериментувати?

Кожна сучасна жінка хоче виглядати красивою і доглянутою. В перелік обов’язкових процедур краси обов’язково входить і манікюр. Доглянуті красиві руки – це наче візитна картка, адже саме вони привертають до себе увагу не менш, ніж зачіска чи макіяж. А тому жінки здавна намагаються виділитися і привернути увагу до свої ручок.

художній маікюр

малюнки на нігтях Художній розпис нігтів це завжди оригінально та по-особливому, адже малюнок для обраного дизайну виконується вручну. Повністю відтворити дизайн буде не можливо, адже навіть художники не здатні стовідсотково повторити відомі шедеври. Тому такий манікюр робить ваші ручки дійсно особливими та неперевершеними.

Хто і коли почав малювати на нігтях?

Звичайно, популярність манікюру сьогодні вражає. Існує безліч технік та матеріалів, а вибір дизайну просто необмежений. Насправді люди фарбують нігті ще з давніх-давен. Як доказ цьому – знайдений перший манікюрний набір датується 3200 р. до н.е. Він належав єгипетському фараону. Також в різних частинах світу нігті підкреслювати соціальний статус людини, а точніше їх колір і довжина. Фарбували нігті жінки і чоловіки, а особливо воїни перед боєм.

Особливо ставилися до нігтів і в Китаї. За часів правління династії Мін всі заможні дами носили довгі нігті, прикрашені спеціальними наконечниками із золота та інкрустовані дорогоцінним камінням. Загубити такий наконечник або зламати ніготь було справжньою ганьбою.

Поступово традиція фарбувати нігті переросла в щось більше, ніж позначення соціального статусу, а індустрія краси розширювалася з появою нових засобів. Справжній бум с сфері манікюру відбувся разом з розвитком кінематографу. Адже дивлячись на улюблених актрис з красивими нігтями, жінкам хотілося бути такими ж привабливими і загадковими.

Популярні техніки художнього розпису

Виконати малюнок на нігтях можна багатьма способами. Для цього майстри використовують різноманітні інструменти та техніки. А вибір складності залежить виключно від здібностей майстра манікюру та вашого бажання. Малюнок може включати прості форми та фігури або ж бути справжнім мініатюрним професійним розписом, наче картина художника.

розмальовані нігті

Для виконання художнього розпису кожен майстер має в своєму арсеналі наступні інструменти та матеріали:

 1. Лайнер,

Це пензлик з тонким натуральним або синтетичним ворсом, яким виконують промальовку тонких ліній. Може мати різну довжину, найпопулярніші 7,9 та 11 мм.

 1. Скошений пензлик,

Є декілька різновидів таких пензликів, наприклад, для французького манікюру або китайського розпису.

 1. Пензлі різних номерів,

Необхідні для виконання різних малюнків, майстер сам обирає потрібний пензлик для кожного варіанту.

 1. Дотс,

Інструмент з металевим шаром на кінці. Діаметр шару може бути різним. Дотс  – ідеальний інструмент для крапок для інших округлих елементів малюнку.

 1. Гель-фарба,

Високопігментована фарба, яка використовується в техніці гель-лаку або пр. нарощуванні нігтів. Висихає така фарба в спеціальній лампі для манікюру.

 1. Акварельна фарба

Підійде для малюнків в акварельній техніці.

Китайський розпис нігтів

Такий манікюр нікого не залишить байдужим. Спеціальна техніка дозволяє малювати реалістичні квіти або анімалістичні композиції лише кількома мазками. До речі, ця техніка використовується для розпису тканини та предметів побуту, а також стала однією із улюблених в манікюрі.

художній манікюр квіти

Техніку китайського розпису вигадала і запатентувала як власний винахід китайська художниця Донна Д’юбері. Малюнок – це набір спеціальних мазків, кожен з яких має власну назву:

 • Гладь

Найпростіший елемент – один безперервний мазок пензля.

 • Ажур

Для виконання такого мазку необхідно весь час рухати пензлик вгору-вниз, створюючи нерівномірний край.

 • Напіважур

Мазок в різних напрямах: спочатку вгору-вниз, потім в різні боки та вниз.

 • Техніка пера

Вимагає переривчатих рухів пензля вгору-вниз.

 • Хвиля

Виконують за допомогою прокручування пензля на одному місці.

 • Аква

Напівпрозорий елемент.

Для виконання мазків майстер, як правило, обирає декілька кольорів. Пензлик необхідно вмочити в фарби так, щоб вийшов плавний перехід. Таким чином, поєднуючи різні відтінки від світлого до темного чи навпаки, можна одержати красиву троянду, ромашку чи іншу квітку. Техніка достатньо складна, але, якщо її опанувати, то шедеври буквально самі будуть виходити з-під вашого пензля. Особливо гарно виглядає такий художній манікюр з квітами.

Для фону краще обирати контрастні кольори. Яскраві мазки китайського розпису дуже гарно виглядають на чорному або іншому темному фоні, але можна обрати більш ніжний варіант – пастельний світлий відтінок або ж, навіть, прозору основу.

художній манікюр нігті

зображення тварин манікюрАкварельна техніка

Ніжна і по-особливому красива акварельна техніка відома кожному художнику. Особливість акварельної техніки в напівпрозорих реалістичних малюнках. Шар за шаром митець додає фарбу, даючи кожному висохти перед нанесенням іншого. Останнім часом ця техніка набула популярності і в манікюрі. А майстри використовують, як звичайні художні акварельні фарби, так і спеціальні пігменти, що стали новинкою в нейл-індустріїї. Крапельки засобу самі розмиваються або потребують використання додаткового засобу.

манікюр кактус

Загалом техніка дозволяє створювати справжні шедеври на нігтях.

Тренди художнього манікюру

Мода на дизайн нігтів диктує все природне та натуральне. Особливо увагу модниць в цьому сезоні привернули звірині принти, абстрактні малюнки. Багато майстрів використовує елементи з картин Сальвадора Далі, Пікассо або інших класиків. Але манікюр – це індивідуально, то фотогалерея художнього розпису нігтів увібрала цікаві ідеї, які вам можуть сподобатись.

художній манікюр фото

художній манікюр абстракціяВаш манікюр – це не тільки догляд за руками. Він може підкреслювати ваш характер, світогляд або, навіть, настрій. Тільки ви можете обирати яким він буде сьогодні. Малюнок також можна підбирати за порами року чи до різних сезонних свят. Але головне правило, яке варто пам’ятати  – це дійсно красивий професійний малюнок, як і сам манікюр.

зображення природи манікюр

вензеля

квітки на нігтях

зображення проліска на нігтях

Аккаунти майстрів, які дали згоду на використання фотоматеріалів:

The following two tabs change content below.
Nails Blog

Nails Blog

Ідеї манікюру: ідеї дизайну нігтів, малюнки на нігтях
Nails Blog

Останній пост Nails Blog (дивитись все)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *