Аерографія на нігтях

Аерографія на нігтях

Сьогодні поговоримо про одну із найкрасивіших, але достатньо нову техніку в дизайні манікюру – аерографію на нігтях. Здається, вигадати щось нове вже просто неможливо, адже майстри, використовуючи сучасні матеріали і техніки, можуть створити дизайн на будь-який смак та готові втілити ваші ідеї або власні задуми будь-якої складності. Але ж кожного разу так хочеться прикрасити нігті новим цікавим і незвичним дизайном!

аерограф для манікюру

Мабуть, слово «аерографія» для більшості не нове і зрозуміле, але в манікюрі аерографія з’явилася відносно недавно. Ця техніка дуже подобається майстрам, адже дозволяє достатньо швидко створювати справжні шедеври, а ще виконувати цікаві і прості дизайни, які просто неможливо відтворити жодною з інших відомих технік, і навіть, за допомогою майстерного ручного розпису.

А ось такий улюблений дизайн «градієнт» або «омбре», який зазвичай виконується пензликом і займає багато часу, з аерографом виходить дуже швидко і просто. Варто зауважити, що майстри часто зіштовхуються з проблемою, коли гель-лаки погано розтушовуються та омріяний перехід кольорів не зовсім досконалий. В техніці аерографії така проблема відсутня, адже фарба використовується спеціальна. Вона наноситься дуже тонким шаром, тому дозволяє створювати цікаві малюнки, наприклад, нерівну текстуру на гладкій поверхні чи малюнки з ефектом 3-D.

манікюр аерографія

Звичайно, щоб опанувати техніку, необхідно мати художні здібності, якими володіє практично кожен талановитий майстер. А також можна пройти спеціалізовані курси, де розкажуть про особливості техніки та специфіку роботи з аерографом. Звичайно, перед початком роботи потрібно обрати якісний апарат та спеціальні фарби.

аерографія нігті

аерографія манікюр

аерографія

манікюр з аерографією

Аерографія в манікюрі

Дійсно, в манікюрі аерографія з’явилася відносно недавно, але цікаво, що перший малюнок в цій техніці був виконаний близько 7300 р. до н.е. Насправді, це було дуже примітивно, і майстер замість аерографу використовував порожню кістку, в яку з одного боку набирав фарбу, а в інший бік дмухав. До речі, замість трафарету художник використав власну долоню. Наче нічого дивного і складного, але такий спосіб малюнку відрізняється від класичного.

А ось перший справній аерограф був створений в 1876 році і використовувався для виконання декоративних малюнків. Сьогодні аерографія використовується для виконання розпису на автомобілях, побутовій техніці, різних гаджетах або просто на стінах. Але справжню велику популярність аерографія здобула у сфері фотографії у 1882 році. Тоді чорно-білі фото «виправляли» а точніше, просто розфарбовували аерографом. Результати на той час були просто приголомшливими.

Принцип роботи аерографа досить простий: апарат пропускає повітря під тиском вищим, ніж в навколишньому середовищі, повітря змішується з фарбою та витискає її. Завдяки цьому виникає ефект аерозолю, але шар фарби ще тонший, що дозволяє виконувати невеликі і чіткі малюнки.

Увага! Для аерографу потрібно використовувати лише спеціальні фарби!

Звичайні гель-лаки чи гель-фарби не підійдуть і лише виведуть апарат з ладу. А ще після кожного використання аерограф потрібно очищати від залишків фарби, щоб забезпечити ефективну роботу та продовжити життя пристрою.

Техніки виконання малюнка

Малюнки аерографом дуже різняться, адже варіантів безліч, від класичного градієнту до 3-D розпису. Виконати дизайн аерографом можна двома способами:

 1. Використати трафарети для аерографії,
 2. Створити художній малюнок.

Звичайно, перший спосіб набагато простіший, але дизайни можна отримати найрізноманітніші. Найбільше користуються популярністю геометричні мотиви та фігури чи символи.

аергорафія малюнки на нігтях

манікюр аерографом

Використання трафаретів

Ця техніка є улюбленою для більшості майстрів, адже дозволяє виконати найрізноманітніші дизайни, наприклад, манікюр з малюнком зміїної шкіри або з кружевом. До речі, можна використовувати не тільки спеціалізовані трафарети. Можна взяти шматочок справжнього кружева та використати його як трафарет, або сітчасту тканину для створення ефекту рептилії.

трафарети для аерографії

При роботі з аерографом слід дотримуватися правильної техніки, так малюнок буде максимально чітким, а покриття стійким:

 • Виконайте манікюр,
 • Надайте нігтям бажану форму,
 • Підготуйте нігті по покриття: забафте, обезжирте, нанесіть без кислотний праймер,
 • Нанесіть базу і кольоровий гель-лак,
 • Зніміть дисперсійний шар,
 • Легко забафте нігті,
 • Наклейте трафарет (або прикладіть мереживо),
 • Аерографом нанесіть фарбу,
 • Нанесіть праймер на кінець нігтя та по його периметру,
 • Нанесіть фінішне покриття та висушіть в лампі.

В одному дизайні можна використовувати різні трафарети, таким чином малюнок буде багатошаровим і дуже цікавим. За бажанням дизайн можна прикрасити блискітками чи стразами, а також домалювати контури чи увиразнити лінії пензлем.

 

Нанесення малюнка вручну

Якщо ви вирішили виконати художній розпис на нігтях аерографом, цей дизайн буде включати ті ж етапи підготовки. Звичайно, ця техніка потребує справжніх художніх навичок і дуже подібна до роботи зі звичайним балоном фарби в техніці «графіті». Але «полотно» у майстра манікюру в сотні разів менше, тому робота вимагає неабиякої майстерності і акуратності.

малюнки аерографія

візерунки аерографія

Що потрібно знати про аерограф для нігтів?

Звичайно, кожен майстер знає, що результат роботи завжди залежить від кількох факторів: кваліфікації майстра, якості фарб, стану і якості обладнання.

То ж давайте з’ясуємо, як обрати аерограф для манікюру?

 1. При можливості перевірте аерограф перед купівлею. Зробити це можна за допомогою звичайної води.
 2. Під час розпилення струмінь має бути рівним, а пляма з рівними краями,
 3. Перевірте регулювання факелу(засіб регулювання тиску в приладі),
 4. Регулювання подачі фарби (збільшення чи зменшення струменю),
 5. Роботу важелю управління,
 6. Після подачі фарби на голці не повинно залишатися стікаючих крапель фарби.

Також перед початком роботи аерографом перевірте, чи немає залишків фарби від попереднього користування. Їх обов’язково потрібно видалити і постійно доглядати за приладом, не давайте фарбі засихати. А ще не рекомендується заливати відразу багато фарби, краще додати за необхідністю.

зимова тематика манікюру аерографія

І пам’ятайте, що термін слугування вашого аерографу залежить від правильної експлуатації.

Аккаунти майстрів, які дали згоду на використання фото та відеоматеріалів:

 

The following two tabs change content below.
Nails Blog

Nails Blog

Ідеї манікюру: ідеї дизайну нігтів, малюнки на нігтях
Nails Blog

Останній пост Nails Blog (дивитись все)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *